شریعت+ طریقت = حقیقت
پالایش اعتقاد از آلایش ابتداع 
لینک دوستان
علت حرام بودن مقاربت از مقعد در شرع و مسائل پزشکي

مي خواستم بفهمم که موقعي همبستري با همسر اگر از پشت دخول صورت گيرد حرام است؟ اگر حرام است چرا؟

الحمدلله،

مقاربت با همسر از جانب مقعد بدليل نهي شرع حرام است؛

دليل حرام بودن همخوابي با زن از راه عقب حديثي است که بخاري و مسلم از جابر بن عبدالله رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ روايت کرده اند که گفت: يهود مي گفتند: اگر کسي از پشت با زنش در راه جلو آميزش کند؛ فرزندش چپ چشم  و دوبين (لوچ) خواهدشد.

 مي گويد آنگاه اين آيه نازل شد:« نِسَاؤُكُمْ حَرْثٌ لَكُمْ فَأْتُوا حَرْثَكُمْ أَنَّى شِئْتُمْ » (بقره: 223).

« زنان شما محل بذر افشاني شما هستند، پس هر گونه که مي خواهيد به آن محل در آييد».( بخاري (4528) و مسلم (1435).

 ودر روايت مسلم اضافه شده: « اگر مي خواهد زن را بر چهره اش بخواباند يا نخواباند؛ اما فقط از يک راه (راه جلو) آميزش کند».

 پس الله تعالي گفته ي يهوديان را که مي گفتند( اگر مردي با زنش در راه جلو از پشت آميزش کند، فرزندش چپ چشم و دوبين(لوچ) خواهد بود.) تکذيب کرد. در آيه توضيح داد که شوهر به هر صورتي مي تواند با زنش آميزش نمايد؛ به شرطي که در راه جلو باشد. الله تعالي زنان را محل بذرافشاني ناميده است که از آنها فرزند به دنيا مي آيد. و از آميزش در راه عقب (لواطت) فرزند به دنيا نمي آيد.

 اين که در شأن نزول آيه آمده است که يهوديان مي گفتند فرزند چپ چشم مي شود، معلوم است که آميزش از راه عقب با زن اصلاً موجب تولد فرزند نمي شود.

ترمذي و احمد از ام سلمه "رضي الله عنها" و او از پيامبرصَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ  روايت مي کند که ايشان در مورد اين آيه« نِسَاؤُكُمْ حَرْثٌ لَكُمْ فَأْتُوا حَرْثَكُمْ أَنَّى شِئْتُمْ » فرمود: يعني از راه(جلو) با زن آميزش کنيد. (احمد (6/318،310،305).

 همچنين احاديث زيادي در ممنوعيت آميزش بازن از راه عقب آمده است. از آن جمله حديثي است که احمد و ابوداود از ابوهريره رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ روايت مي کنند که گفت: پيامبر صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ فرمود:« مَلعونٌ مَنْ أَتَى امْرَأَةً فِي دُبُرِهَا» (احمد(2/479،444)).  «کسي که از راه پشت با زنش آميزش مي کند ملعون است».

 و در عبارتي ديگر آمده است:« لا ينظرُ الله إلى رجلٍ جامَعَ امرأتَهُ في دُبُرها» (احمد (2/344،272).

 . الله تعالي به مردي که با زنش از راه عقب آميزش کند، نگاه رحمت نمي نمايد

 احمد در حديثي ديگر از علي بن ابيطالب رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ روايت مي کند که پيامبرصَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ فرمود:« لا تأتوا النساء في أعجازهن» أو قال «في أدبارهن» (احمد (1/86) : « از راه پشت با زنان آميزش نکنيد».

از آن جمله حديثي است که احمد و ترمذي از علي بن طلق رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ روايت کرده اند که گفت: از پيامبر   صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ شنيدم که فرمود: «لَا تَأْتُوا النِّسَاءَ فِي أَستاهِهِنَّ، فإِنَّ اللَّهَ لَا يَسْتَحِي مِنْ الْحَقِّ».

« با زنان از راه عقب آميزش نکنيد، چون الله تعالي از بيان حق شرم نمي کند.»( ترمذي (1166،1164)" .وبالله التوفيق و صلي الله علي نبينا محمد و آله و صحبه و سلم. (فتاواي انجمن دائم پژوهشهاي علمي و افتا (19/281-284).

و براي يک شخص مسلمان همين کافيست که خدا و رسولش صلي الله عليه وسلم وي را از چنين عمل زشتي نهي کرده اند، اما اگر از لحاظ پزشکي نيز به اين نوع مقاربت بنظري بياندازيم؛ مقاربت مقعد به تنهائي باعث بالارفتن احتمال عفونت باکتريائي ناحيه مقعد مي شود ,و علت آن هم اين هست که ديواره مقعد به اندازه ديواره واژن ضخيم نيست و توان زيادي براي مقابله با عوامل مزاحم ندارد و آسيب پذيري آن بيشتر است. اگر مخاط مقعد آسيب ببيند به راحتي ترميم پيدا نمي کند و وقتي زخمي در مخاطات اون قسمت ايجاد شود چون مدفوع مملو از باکتري در حول و حوش آن هست به راحتي و خيلي سريع وارد زخم مي شوند و درمان را مشکل مي کنند.وقتي زخمي ايجاد مي شود مسائل بعدي متعاقب آن هم همچون آبسه ايجاد مي شود که آنها هم ريسک ايجاد عفونتهاي مقاربتي و ايدز را زياد مي کنند به همين خاطر هست که مي گويند مقاربت مقعدي حفاظت نشده , خطر آن به مراتب از روش واژني محافظت نشده بيشتر است.

در موارد شديد آن زخم عفوني سطحي ممکن است شديد تر شده و از لايه هاي مقعد گذشته و به لايه هاي مجاور ناحيه مقعد نفوذ کند و ايجاد فيستول دهد. فيستول را بايد حتما و به فوريت درمان کرد براي اينکه عدم درمان آن باعث ورود باکتري هاي انتهاي روده به احشاي مجاور مي شود و مشکلات را بيشتر و بيشتر مي کند.

ضمن آنکه گفته مي شود مقاربت مقعدي باعث بد تر شدن بواسير قبلا ايجاد شده مي شود. نگراني از بارداري در طي مقاربت از مقعد وجود ندارد مگر آنکه به همراه آن مقاربت از واژن هم وجود داشته باشد.

 

زنان رکتوم ماهيچه هاي ظريفي دارند که در صورت آسيب دچار افتادگي و بعد هم عدم توانايي در نگه داشتن مدفوع مي شود و آسيب ديدگي آن زود خوب نميشود. 

والله اعلم

وصلي الله وسلم علي محمد وعلى آله وأصحابه والتابعين لهم بإحسان إلى يوم الدين

سايت جامع فتاواي اهل سنت و جماعت

[ ۹۱/۰۳/۲۳ ] [ 10:19 ] [ مسلمان ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم. خداوند در قران می فرمایند : « وَ لا تَکُونُوا کَالَّذینَ تَفَرَّقُوا وَاختَلَفُوا مِن بَعدِ مَا جَاءَ هُمُ البَیِّنَاتُ وَ اُولئِکَ لَهُم عَذَابٌ عَظِیمٌ ». « شما ای مسلمانان، مانند یهود و نصاری که دچار تفرقه و جدایی شده و از دینشان بریدند، بعد از انکه شواهد الهی وایات قران بر ایشان نازل شد، نباشید که عذاب شدیدی در انتظار شان است. »
درد اختلاف و تفرقه، مسلمانان به ویژه نسل جوان را فرا گرفته که منشاء داعیانی است که به نام اسلام مسلمانان را سردر گم، جوانان را به دشمن همدیگر تبدیل ساخته و با منحرف نمودن نسل جوان از مسیر واقعی اهل سنت و جماعت ، انان را برای مخالفت با مسلمانان پرورش می دهند. این در حالی است که بنا به روایت شیخین پیامبر صلی الله علیه وسلم فرمودند: گروهی از داعیان بر در جهنم می ایستند و پیروانشان را به داخل ان می افکندند. اری ای جوان مسلمان، داعیان مذکور به جایی رسیده که پیشوایان دینی را مورد طعن و ناسزا قرار داده و ایشان راگمراه می خوانند و حتی پیامبر صلی الله علیه وسلم و والدینش در امان نیستند. لذا مجبور شدم که از پیشوایان دینی - خصوصاً پیشوایان چهار گانه- حمایت نمایم.
موضوعات وب
امکانات وب